Hakkımızda

Anasayfa Hakkımızda

İlaç sektöründeki

50 yılı aşkın birikim ve tecrübesi ile…

Wellcare, ilaç sektöründe 50 yılı aşkın birikim ve tecrübeye sahip İLKO İlaç’ın tüketici sağlığı markasıdır.

İLKO İlaç; modern tıbbın ihtiyaç duyduğu ileri teknolojileri kullanarak, insanların yaşam kalitesini artıran ve hayat kurtaran ‘yenilikçi’ ürünleri kullanıma sunarak, tüm üretim ve Ar-Ge yatırımlarıyla; küresel rekabette öncü bir şirket olmayı hedeflemektedir. İLKO İlaç, bütün majör tedavi alanlarını kapsayan geniş bir ürün portföyüne sahiptir. Ayrıca biyoteknoloji ve tüketici sağlığı (Wellcare) alanlarında faaliyet göstermektedir.

Türkiye’nin en çok Ar-Ge harcaması yapan 10 ilaç firmasından biri olan İLKO İlaç’ın iki ayrı Ar-Ge Merkezi bulunmaktadır:
Hacettepe Teknopark içinde yer alan İLKO Argem Ar-Ge Merkezi’nde küçük moleküllü jenerik ürünlerin yanı sıra ileri teknolojiye dayalı ve inovatif ürünlerin geliştirilmesi için çalışmalar sürdürülmektedir.

Wellcare’in inovatif ürünleri için Ar-Ge çalışmaları bu merkezde yürütülmektedir

Wellcare; vitamin, mineral, bitkisel ekstrakt ve özel desteklerden oluşan geniş potföyü ile bağışıklık sisteminden sindirim sağlığına, probiyotiklerden kadın sağlığına uzanan geniş bir alanda kullanıcılarına destek olmaktadır. Bu kapsamda Avrupa regülasyonlarına uygun ve klinik çalışmalarla etkinliği kanıtlanmış, uluslararası standartlardaki hammaddelerden yola çıkılarak alanında fark yaratan özgün ürünler geliştirilmektedir.  Türk Gıda Kodeksi ve ilgili ulusal ve uluslararası yönetmeliklere uygun biçimde İlko Argem Ar-Ge Merkezi laboratuvarlarında titizlikle geliştirilen ürünler, katı ve sıvı dozaj formlarından oluşmaktadır. İlgili tüm bu ürünler, halk sağlığı hizmetine sunulmadan önce hem kalitatif (nitel) hem de kantitatif (nicel) olarak valide edilmiş analitik yöntemlerle alanında uzman kişiler tarafından bilimsel açıdan incelenmekte ve mikrobiyoloji analizleri de yapılarak ilgili ürünlerin uygunluğu kontrol edilmektedir.  Ürünlerin raf ömrü belirleme çalışmaları ise,  hem kısa süreli hem de uzun süreli stabilite çalışmaları yapılarak gerçekleştirilmektedir. Bu sayede, kalite veetik değerler ön planda tutularak hazırlanan ürünlerimiz tüketici sağlığı hizmetine sunulmaktadır.

Türkiye’nin ilk biyoteknoloji Ar-Ge Merkezi olan İLKO Argem Biyoteknoloji Merkezi ise rekombinant DNA teknolojisi araç olarak kullanılarak biyoteknolojik ilaçlar geliştirmek üzere faaliyetlerini sürdürmektedir. Merkezde halen biyoüstün, biyobenzer ve yeni nesil biyoteknolojik ürünler üzerine Ar-Ge ve klinik çalışmalar yapılmaktadır.

İLKO İlaç Üretim Tesisleri; T.C. Sağlık Bakanlığı GMP, EU GMP, Rusya GMP başta olmak üzere ISO 13485 Tıbbi Cihaz Üretim, ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 9001, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, BS 10012 Veri Koruma Kişisel Bilgi Yönetim Sistemi, TSE Covid 19 Güvenli Üretim, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sıfır Atık sertifikalarına sahiptir. Wellcare ürünleri için,  ilaç üretim standart süreçleri birebir uygulanmaktadır.

Wellcare Omega 3 ürün ailesinin tüm formları uluslararası geçerliliği olan IFOS sertifikasına sahiptir. Aynı zamanda ürün hammaddeleri özelinde; dünya kalite standartlarını karşılayan Friend of the Sea, GOED, Helal ve Pure Anchoyy sertifikaları bulunan,  global etken madde tedarikçileri ile çalışılmaktadır.

İLKO İlaç’ın 50 yılı aşan birikim ve tecrübesi, Ar-Ge ve üretim gücü, uluslararası iş ortakları ile WELLCARE; yaşamın, doğumdan itibaren her aşamasında ve günlük hayatın her safhasında, yaşam kalitenizi yükseltecek, sağlık otoriteleri tarafından onaylı, bilimsel çalışmalara dayanan güvenilir ürünleri ile size ve ailenize ‘Sağlıkla Yaşama Sanatı’ sunuyor.