CategoriesWellcare Omega3

BALIK YAĞINDA KALİTE

Sağlık üstündeki olumlu etkilerinden faydalanabilmek için kaliteli ve güvenilir balık yağlarını tercih etmeliyiz. Takviye besin olarak kullandığımız balık yağlarının doğru tercih edilmesi oldukça önemlidir. Balık yağında bulunan Omega 3 yağ asidinin faydalarından yararlanmak için hem içeriğinin sağlığımız açısından faydalı olması hem de gerekli olan takviyeyi karşılaması gerekmektedir.

Düzenli olarak balık yağı kullanıldığında vücudumuz için gerekli olan Omega 3 takviyesi karşılanmaktadır. Vücudumuz için gerekli olan Omega 3 yağ asitleri balık yağı ile sağlanabilmektedir.

Balık Yağı Seçerken…

 balık yağı tüketirken dikkat etmemiz gereken birden fazla etken bulunmaktadır. Dikkat etmemiz gerekenleri sıralamak gerekirse;

  • Balık yağı seçerken Omega 3 yağ asitlerinin içinde bulunan EPA ve DHA oranlarının miktarına dikkat etmeliyiz. Belirtilen miktar günlük ihtiyacımız olan Omega 3 miktarını karşılamalıdır.
  • IFOS ™ (Uluslararası Balık Yağı Standartları) sertifikalı balık yağlarını tercih etmelisiniz. OS ürünün seri bazında kalitesini destekleyen bir sertifikadır ve otoritelerden bağımsız bir kurumdur dolayısıyla genel dikkat edilmesi gereken noktalar başlığı altında yer vermek doğru olmayabilir. IFOS sertifikası olmayan ürünler kalitesiz üründür algısı yaratılmamalıdır.
  • Balık yağı takviyesinin trigliserid formda üretilmesi önemlidir. Trigliserid formda üretilen balık yağlarının emilimi yüksektir.
  • Kullanacağınız Omega 3 ürününün; çevre kirliliğini etkilemeyen ve doğal ortamında yaşayan balıklardan elde edilmiş, saf ve doğal olmasına dikkat edilmelidir.
  • Ağır metaller içermeyen Omega-3 takviyeleri kullanmaya özen gösterilmelidir.

Bu etkenlere dikkat ederek tercih edeceğiniz balık yağlarını düzenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Kaliteli balık yağlarını tercih ederek her yaşta kullanılabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir