CategoriesWellcare Omega3

NE ZAMAN OMEGA 3 TAKVİYESİNE İHTİYAÇ DUYARIZ?

Omega 3, gençler, çocuklar ve yetişkinler için, kısacası herkes için önerilen bir takviyedir. Fakat bazı durumlarda vücudumuz, normalden daha fazla omega 3 yağ asidine ihtiyaç duyabilir.

 

Bu durumlardan bazıları;

     Gebeler ve emziren anneler,

     Bebekler ve çocuklar,

     Trigliserid düzeyi yüksek olanlar,

     Kardiyovasküler risk grubunda olanlar,

     Obeziteye sahip bireyler,

     Depresyon sürecindeki bireyler,

     Bağışıklığını güçlendirmek isteyenler.Omega 3 Eksikliği Belirtileri Nelerdir?

Çoğu kişinin günlük beslenme düzeninde, vücudun ihtiyacı olan Omega 3 miktarı yeteri kadar alınamamaktadır. Vücutta yeterli miktarda Omega 3 bulunmaması dikkat dağınıklığına, görme zayıflığına, kalp rahatsızlığı gibi problemlere neden olabilmektedir. Omega 3 eksikliği belirtilerini ortadan kaldırmak için balık yağı takviyesi alınması önerilmektedir.

Neden Omega 3 Yağ Asidine İhtiyaç Duyarız?

Beden ve zihin sağlığımız için önem taşıyan Omega 3 yağ asitleri vücudumuz tarafından üretilmez. Dışarıdan takviye edici gıdalarla veya haftada en az 2 kere yağlı balık tüketimi ile sağlanabilmektedir.

Omega 3 yağ asidinin, çocuklar ve yetişkinlerin sağlığı açısından birden faydası olduğu yaygın olarak bilinir. Çocuklarda büyüme ve gelişmenin sağlıklı bir şekilde sürdürülmesinin yanı sıra, bilişsel gelişimlerinin de artmasında Omega 3 yağ asidinin önemli etkileri vardır. Yetişkinlerde ise birçok hastalığa karşı korunmada Omega 3 yağ asitleri ciddi bir öneme sahiptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir