CategoriesWellcare Omega3

BALIK YAĞININ ÇOCUKLARA FAYDALARI

balik_yagi_cocuklara_faydali_mi

Balık Yağının Çocuklara Faydaları

 Çocukların sağlıklı beslenmesi zihinsel ve bedensel gelişimleri için oldukça önemlidir. Büyüme ve gelişim süreçlerinde ebeveynler dengeli ve sağlıklı besinlerle çocuklarının ihtiyaçlarını ve gereksinimlerini karşılamak istiyor. Çocukların dengeli beslenmesini sağlamak için de her besin grubundan faydalanmamız gerekmektedir.

Vücudumuzun üretmediği omega 3 yağ asitlerini, çocuklara balık yağı takviyesi ile sağlayabiliriz. Gerekli miktarda tüketilen balık yağı çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağladığı gözlemlenmiştir.

Çocuklar için kullanılan balık yağlarının içeriğine ve omega 3 yağ asitleri olan EPA ve DHA miktarlarına dikkat etmeliyiz. Balık yağının faydalarını görmek için içeriği içeriği uygun gıda takviyelerini kullanmakta fayda var.

Balık yağının içerisindeki omega 3 yağ asidi çocuklar ve yetişkinler için oldukça  faydalıdır. Hamilelik döneminde kullanılmaya başlanılan balık yağının içerisindeki DHA’nın anne tarafından alınması fetusun ve emzirilen bebeklerin normal beyin gelişimine katkıda bulunur.

Balık yağı içerdiği omega 3 yağ asidi ile çocukların ihtiyaç duyduğu gerekli yağların takviyesine destek sağlamaktadır. Omega 3 yağ asidi EPA ve/veya DHA içerir. EPA ve/veya DHA kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur. DHA beynin normal gelişimi ile göz ve sinir sisteminin gelişimine yardımcı olur.

Balık yağı düzenli tüketilmesi ile çocukların bilişsel fonksiyonlarının gelişimine  yardımcı olmaktadır. Farklı ve lezzetli aromalarda üretilen balık yağlarını çocuklar kolaylıkla ve severek tüketebilir.

* Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanlar Yönetmeliği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir