CategoriesWellcare Omega3

BALIK YAĞINDA LEZZETİN ÖNEMİ

balik_yaginda_lezzetin_onemi

Balık yağı, yağlı balıkların dokusundan elde edilir. Omega 3 kaynağı olan ve her yaş grubunun ideal kullanımda sağlığına katkıda bulunan gıda takviyesidir. Omega 3 vücutta sentezlenemeyen yağ asitleridir, dolayısıyla takviye gıdalarla ihtiyaç karşılanmalıdır.

Uzun zamandır takviye edici gıda olarak kullanılan balık yağlarının kokusuna ve tadına önyargı ile yaklaşılıyor. Bu yüzden vücudumuzun balık yağı ve Omega 3 ihtiyacına karşılık veremiyoruz.

Balık Yağı Kullanırken…

Her yaştaki insanların balık yağı kullanırken EPA ve DHA oranlarına dikkat etmesi gerekmektedir. Diğer dikkat etmemiz gereken önemli noktalardan biri de Omega 3 takviyesinin, trigliserit formda olmasıdır. Trigliserit formundaki balık yağlarının . Emilimi vücut tarafından daha kolay bir şekilde sağlanmaktadır.

Balık Yağında Lezzet!

Balık yağının lezzetinin önemi içimini kolaylaştırmak için çok önemlidir. Düzenli olarak kullanmak için sevdiğiniz aromalarda tercih etmeliyiz. Balık kokusunu ve tadının hiçbir şekilde hissetmediğimiz lezzetli balık yağlarını, severek kullanmak çok daha kolaydır.

Balık yağını tercih ederken doğal aromalı olduğuna dikkat etmeliyiz. İçeriğine göz atarak tatlandırıcı ve şeker ilavesiz olanları tercih etmeliyiz.

Çocukların düzenli ve severek balık yağı tüketmesi için lezzeti çok önemli bir rol oynamaktadır. Sevdikleri aromalarda balık yağlarını tüketirken keyifli bir içim sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir